Теодор Маринов, ОББ, Коста Чолаков, ДЗИ и Николай Стойков, ОББ Пенсионно осигуряване ще са сред говорителите на конференцията „Еврозоната: уравнения и решения“
24 ноември 2025
Теодор Маринов, изпълнителен директор „Финанси“ на ОББ, Коста Чолаков, главен изпълнителен директор на ДЗИ и Николай Стойков, главен изпълнителен директор на ОББ Пенсионно осигуряване ще се включат със свои експертни позиции в дискусионните панели на конференцията „Еврозоната: Уравнения и решения“. Събитието ще се проведе на 25 ноември в хотел "Хилтън", София, а негови организатори са телевизиите Bulgaria ON AIR и Bloomberg TV Bulgaria.
Теодор Маринов, ще анализира как фискалните и монетарни политики влияят върху банковия бизнес, бизнес клиентите и домакинствата, както и каква ще бъде ролята на банките в изменящата се среда за правене на бизнес.
От своя страна, Коста Чолаков и Николай Стойков, които ще участват в панела „Застраховане и пенсионно осигуряване: стабилност, реформи и адаптация“, ще представят своите позиции, свързани с адаптацията към европейските регулации, през стабилността на пенсионните фондове, до очакваните промени за бизнеса и потребителите след приемането на еврото.
Модератор на трите панела ще бъде журналистът Петър Илиев от Money.bg. ОББ, ДЗИ и ОББ Пенсионно осигуряване са партньори на конференцията, като с цялата програма на събитието и участниците в него може да се запознаете тук.